http://www.ostropest.witryna.info/

Regeneracja wątroby, Zapalenie wątroby - Ostropest plamisty w świetle badańChińczycy już od starożytności zalecali osobom nadużywającym alkoholu, picie rano, po wczorajszym nadużywaniu alkoholu herbatki z opornika łatkowatego. Jej oryginalna nazwa - xing-jiu-ling - czyli wytrzeźwiacz. W Europie w tym charakterze stosuje się Ostropest plamisty. Roślinę która jest niezwykle skuteczna w ochronie organizmu przed skutkami alkoholu. Liczne badania naukowe potwierdziły, że zmniejsza ona uszkodzenia wątroby, wywołane upojeniem alkoholowym. Ostropest wzmacnia wątrobę podnosząc poziom glutationu, związku, który odgrywa kluczową rolę w odtruwaniu. Ostropest stosuje się też do ochrony wątroby u osób z chorobą alkoholową i przechodzących leczenie odwykowe. Przydaje się też przy oczyszczaniu organizmu z innych trucizn - leków, substancji chemicznych,toksyn. Jest znakomitym odtruwaczem, który można stosować w postaci naturalnej - przyprawiają im potrawy albo nawet posypując je im.

Przeprowadzono badania właściwości leczniczych Ostropestu dowiodły, że działa skutecznie przy różnych dolegliwościach wątroby. W podobnych badaniach, których wyniki opublikowano na łamach niemieckiego czasopisma medycznego, Ostropest plamisty podawano grupie 21 osób z uszkodzeniami wątroby wywołanymi nadużywaniem alkoholu. Stan pacjentów poprawił się po dwóch miesiącach, co potwierdziły próby wątrobowe. Pacjenci byli znacznie silniejsi, mieli lepszy apetyt i rzadziej odczuwali mdłości. Oczywiście Ostropest plamisty działa skuteczniej u tych osób, które zaprzestaną picia alkoholu. Nie można liczyć na zbawienne działanie zioła, jeśli nadal pije się alkohol, pogłębiając uszkodzenie wątroby. Jeżeli przyjmujemy leki farmaceutyczne Ostropest plamisty może w pewnym stopniu zneutralizować ich szkodliwy wpływ na naszą wątrobę.

Stosowanie Ostropestu ma solidne podstawy naukowe. Liczne dowody świadczą o tym, że wyciąg z tej rośliny chroni wątrobę i leczy jej uszkodzenia, regenerując komórki i duże fragmenty tkanki wątrobowej. Większość badań przeprowadzono w Niemczech, gdzie Ostropest jest oficjalnie uznany za lek pomocniczy w leczeniu marskości wątroby i stanów przewlekłego zapalenia tego organu. Jest on wart uwagi jako środek, który pomoże uniknąć katastrofy mogącej spotkać Twoją wątrobę w wyniku zagrożeń związanych ze specyfiką współczesnego życia. Zioło to daje nadzieję na uzdrowienie, nawet wtedy, kiedy sytuacja jest już groźna.

W jednym z przeprowadzonych badań wzięło udział 116 osób z uszkodzeniami wątroby spowodowanymi nadużywaniem alkoholu. Pacjentom podawano codziennie 420 mg Ostropestu plamistego. Lecznicze efekty działania zioła pojawiły się w ciągu dwóch tygodni od rozpoczęcia kuracji - dowiodły tego korzystne zmiany w poziomie enzymów wątrobowych, który jest wyznacznikiem poziomu zatrucia komórek wątroby. Badani zauważyli poprawę swego stanu zdrowia już po siedmiu dniach.

Badacze konkludują, iż Ostropest pomaga przywrócić normalne funkcjonowanie wątroby i złagodzić przebieg choroby.


W trakcie badań przeprowadzonych w zamkniętym zakładzie psychiatrycznym we Włoszech sześćdziesięciu kobietom podawano 400 mg wyciągu z Ostropestu dwa razy dziennie przez trzy miesięce. U wszystkich zaobserwowano złagodzenie objawów uszkodzenia wątroby, będących skutkiem stosowania leków psychotropowych (pochodnych fenotiazyny i butyrofenonu) przez okres pięciu lat.

 

 

KUP TERAZ Ostropest aby pozbyć się ataków kolki żółciowej