http://www.ostropest.witryna.info/
Ostropest

Bóle wątroby a Ostropest plamisty

 

Ostropest plamisty
(Silybum marianum (L.) Gaertner) – jest to gatunek rośliny jednorocznej należący do rodziny astrowatych. Pochodzi z obszaru śródziemnomorskiego, rośnie dziko głównie w Europie, Ameryce Północnej, Australii a także Azji Mniejszej. W Polsce roślina uprawna, czasami zdziczała.


Ostropest to produkt bioekologiczny

posiada wysoką wartość biologiczną i leczniczą. Głównie w leczeniu schorzeń wątroby. Wyprodukowany z roślin uprawianych w gospodarstwach, w których nie używa się żadnych nawozów sztucznych, ani chemicznych środków ochrony roślin. Wyrób taki nie zawiera żadnych sztucznych substancji takich jak: barwniki, konserwanty, ani aromaty.

Szczególnie zalecane jest w przewlekłych chorobach wątroby stosowanie preparatów zwierających substancje czynne z ostropestu plamistego. Uważa się, że działają one tym skuteczniej, im są wcześniej użyte. Najlepiej w początkowych objawach osłabienia wątroby. Pomocne okazały się one dla rekonwalescentów po przebytej żółtaczce zakaźnej, postępującej marskości, tłuszczowego nacieczenia wątroby, podczas wirusowego zapalenia wątroby, zapalenia pęcherzyka żółciowego i po odwykowej kuracji przeciwalkoholowej.

Z przeprowadzonych analiz wynika, iż preparaty z ostropestu są przeciwutleniaczami silniejszymi od witaminy E, chroniącymi nie tylko wątrobę, ale i cały organizm (zwłaszcza mózg!) przed atakiem wolnych rodników tlenowych.KUP TERAZ Ostropest jak chcesz mieć zdrową wątrobę

Serdecznie zapraszam na mojego blooga Jak dbać o zdrowie Znajdziesz tam ciekawe porady i produkty jak zdrowo i szczęśliwie żyć 100 lat